Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK i omówienie książki "Tatuażysta z Auschwitz". 25.09.2018 r.

Utworzono dnia 01.10.2018
Czcionka:

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i omówienie książki "Tatuażysta z Auschwitz". 25.09.2018 r.
Morris Heather, autorka powieści powiedziała, że jej założeniem było pokazanie człowieczeństwa, a nie traktowanie tematu jako kolejnej lekcji historii.
„Tatuażysta z Auschwitz” to historia oparta na faktach opowiedziana oczami Lalego Sokołowa, który trafił do obozu koncentracyjnego w 1942 roku. Tam jego zadaniem było tatuowanie numerów nowo przybyłym więźniom. Tam też poznał miłość swojego życia…
Uczestniczki naszego Dyskusyjnego Klubu Książki uznały, iż książkę, mimo, że porusza bardzo trudny temat, czyta się jednym tchem. Pisana jest takim językiem, że nie odczuwa się grozy obozowej. Określiły ją mianem pięknej, poruszającej, ale również wstrząsającej. Podziwiały życiowy optymizm głównego bohatera. Zwróciły uwagę na wątek miłosny Lalego i Gity, na to jak troszczyli się o siebie nawzajem.
Jedna z pań czytając recenzję książki znalazła cytat, który świetnie oddaje treść powieści:
"Tatuażysta z Auschwitz" to opowieść o dwójce zwykłych ludzi, którym przyszło żyć w szczególnych czasach; których ograbiono nie tylko z wolności, lecz także z godności, imion i nazwisk oraz tożsamości. To świadectwo Lalego o tym, co musieli zrobić, by przeżyć”.
Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zaprosiłyśmy członków 17 października.

Dyskusyjny Klub Książki. 2018

Utworzono dnia 01.02.2018, 13:42

Zegar

Pogoda

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 50

W poprzednim tygodniu: 182

W tym miesiącu: 243

W poprzednim miesiącu: 656

Wszystkich: 45433